Rolnicy wyszli w imię godności (wideo)

 13 lipca, w piątek o godz. 13.00, w niespełna kilka dni po rzuceniu hasła ruszamy do Morawieckiego! Około 5 tys. rolników (świadomych sprawy) zebrało się pod Kancelarią Premiera Rzeczpospolitej Polskiej.

Polacy obudzili się, powiedzieli NIE anty rolniczej polityce Prawa i Sprawiedliwości. Propaganda sukcesu jak to się zmienia polska wieś, kłamliwe dane o wzroście dochodów rolniczych, polityka podgrzewania konfliktu miasto- wieś, wkurzyły rolników wskazując, iż granica fałszu została przekroczona.

Skończył się czas drenowania przez budżet państwa polskiego rolnictwa, wyniszczania gospodarstw rolnych i wypluwania polskich gospodarzy w poszukiwaniu chleba za granicę.

Przypomnieliśmy jednocześnie, że warto inwestować w rolnictwo, bo to najlepsza inwestycja w polską gospodarkę i tu powstają realne miejsca pracy, tak jak w europejskich krajach, od Uralu po Półwysep Iberyjski.

Polscy konsumenci zasłużyli na to by dostać żywność jedną  z najlepszych w świecie, wyprodukowaną na polskiej wsi, a nie fałszowaną i podszywającą się pod naszą markę. Postawiliśmy sobie kierunek, którego nikt nie powstrzyma, odbudowę polskiego rolnictwa  opartą na potrzebach konsumenta i narodowym potencjale, czyniąc zeń autentyczny sektor gospodarczy, a nie slamsowaty margines struktury państwowej.

Nowy Minister Rolnictwa nie zdał egzaminu dojrzałości, wolał za murami schować się z partyjniakami . Nie tędy droga , wybaczamy tę chwilową słabość i zapraszamy do rzeczowej dyskusji . Gospodarzem Rzeczpospolitej, jeśli ktoś zapomniał,  jest NARÓD a nie partia ,która uwierzyła w siebie. Jeśli ktoś ma wątpliwości niech się zgłosi do kolegów , partyjniaków z PZPR i oni dadzą dobrą radę pomni nauczki jaką dostali.

Krzysztof Tołwiński

Krajowa Rada Rolna Kukiz15